Hledáte vhodný program na detekci spyware, adware, greyware a dalšího malware? Zkuste nějaký z níže uvedené nabídky. Nebudete litovat!

Žebříček byl stanoven podle kvalit jednotlivého programu a dále bylo přihlíženo k intuitivnosti každého programu včetně jeho lokalizace do českého jazyka. Protože žádný program nedokáže odstranit škodlivý software na 100%, je doporučováno používat alespoň dva programy z níže uvedeného seznamu.

Žebříček TOP FREE Antispyware !

1.


Spy-Bot 1.4
Freeware jak pro domácí, tak pro komerční použití !Ke stažení

www.spybot.com

Jedná se o vynikají program pro detekci a odstranění spyware, adware a jíného malware. Spy-Bot je použitelný nejen ve sféře SOHO, ale i v komerční sféře. Program je sice nutné aktualizovat ručně, ale aktualizace probíhá velmi rychle a spolehlivě, přičemž je možný výběr z několika akutalizačních serverů. Spy-Bot dále nabízí databázi potencionálně nebezpečných serverů, které může zadat do Internet Exploreru a tím zajistit, že se z těchto serverů nebude infikovat počítač. Dále nabízí tzv. rezidentní štít, který hlídá změny v registrech a štít pro internet explorer. V současné době je také možné vyzkoušet beta verzi, a to 1.5
  
čeština
angličtina
a jiné …
2.Spyware Terminator
Freeware pouze pro domácí použití !

Ke stažení

www.spywareterminator.com

Tento program patří ke špičce v oblasti freeware pro detekci spywaru a jiných… SpywareTerminator v sobě obsahuje nejen výborný detekční modu, ale i rezidentní modul, který dokáže chránit počítač na pozadí, a tím online zamezit infiltraci škodlivého kódu. Rezidentní štít je v této kategorii ojedinělý, a pokud jej uživatel požaduje, musí si zakoupit adekvátní komerční verzi jiného programu. Dále SpywareTerminator obsahuje antivirový program ClamAntivirus, který dokáže detekovat viry v počítači a zároveň provést jejich odstranění.

  
čeština
angličtina
a jiné …
3.


Ad-Aware 2007
Freeware pouze pro domácí použití !

Ke stažení

www.lavasoftusa.com

Tento program se opět zařadil mezi špičku v oblasti freeware. Chvíli trochu ztrácel za konkurencí, ale nová verze 2007 opět ukázala přednosti tohoto programu. Velkou výhodou je upozornění na aktualizace a na jejich stáří s možností stažení nových definicí. Při kontrole počítače má uživatel možnost vybrat, do jaké hloubky má být kontrola provedena. Pokud bych někdo požadoval rezidentní štít, musí si zaplatit za komerční verzi.

angličtina
4.


Windows Defender
Freeware pouze pro legální vlastníky OS MS Windows !

Ke stažení

www.microsoft.com

Windows Defender dříve nazývaný Microsoft Antispyware je velmi dobrým pomocníkem z dílny Microsoftu. Dokáže detekovat většinu Spywaru, Adwaru a jiných. Je pravdou, že se stále vyvíjí a zlepšuje, a tomu nasvědčuje i několik falešných detekcí. Každopádně  se bude moci uživatel těšit na vynikající ochranu svého počítače, ke které patří rezidentní štít. Za zmínku jistě stojí, že je tento program zdarma pouze pro legální vlastníky operačního systému Windows. Při stažení je provedena kontrola systému.


angličtina
5.


SuperAntispyware
Freeware pouze pro domácí použití !

Ke stažení

www.superantispyware.com


angličtina
 Shareware Antispyware !


AVG Antispyware
Pozor ! Nejedná se o freeware !

 

 

Ke stažení

www.grisoft.cz

AVG Antispyware dříve EwidoAntispyware. Grisoft koupil vynikající program EwidoAntispyware a zdokonalil některé jeho funkce. Tím mohl program implementovat do balíků komplexní ochrany AVG Internet Security nebo AVG Antimalware. EwidoAntispyware byl brán jako shareware a fungoval jako plný verze po dobu 30 dnů. V tomto směru pokračuje i AVG Antispyware. Po vypršení 30-ti denní lhůty se přestane automaticky aktualizovat a vypne se rezidentní štít. Uživatel již musí provádět kontrolu počítače ručně a ručně stahovat aktualizace. Přesto stojí tento program minimálně za vyzkoušení.

  
čeština
angličtina
a jiné …