• Warren Buffet se netají svou vášní pro společnost Apple
  • Podle něj jsou to ty nejlepší akcie, které vlastní
  • Co přesně tvrdí?
Warren Buffett

Warren Buffett – ředitel společnosti Berkshire Hathway

Investiční magnát Warren Buffett označil společnost Apple za nejlepší podnikání, které kdy vlastnil. Buffett, ředitel společnosti Berkshire Hathaway, je vůči Applu optimistický a kupuje akcie společnosti od roku 2016. Jeho přesvědčení navíc v průběhu let roste.

Apple je jednička v byznys světě

V roce 2020 řekl, že Apple je „pravděpodobně nejlepší byznys na světě“. Teď už o Applu mluví jako o jednoznačné jedničce. „Je to nejlepší byznys, který vlastníme,“ řekl na letošní valné hromadě Berkshire, jak o tom informuje web CNBC.

Několikrát už zopakoval, že sice nerozumí zařízením jako iPhone, ale rozumí chování spotřebitelů a tomu, jak jsou zákazníci k Applu loajální. „Apple je u spotřebitelů v pozici, kdy za telefon platí možná 1 500 dolarů,“ řekl s nadsázkou Buffett. „A stejní lidé platí 35 000 dolarů za své druhé auto. Kdyby si museli vybrat, jestli se vzdají druhého auta nebo svého iPhonu, vzdali by se svého druhého auta.“dříve také řekl, že by se lidé nevzdali iPhonu ani za 10 000 dolarů (220 000 korun).

Logo společnosti Apple

Logo společnosti Apple, ilustrační


Čtěte také: Že je ve světě ekonomická krize? Apple skvělými výsledky dokazuje opak


Největší investice

„Chci říct, je to mimořádný produkt,“ pokračoval Buffett na letošní valné hromadě společnosti Berkshire. „Nemáme nic takového, co bychom 100% vlastnili, ale jsme velmi, velmi, velmi rádi, že máme 5,6 %, nebo kolik to může být, a těší nás každá desetina procenta, která stoupá.“

Berkshire má v Applu podíl 5,6 % v hodnotě 116 miliard dolarů (3,6 bilionů korun). To je asi čtyřicet procent všech akcií, které vlastní. Buffett investuje už 81 let. Své první akcie si koupil v roce 1942, kdy mu bylo jedenáct let.