• Samsung usilovně pracuje na nové skládačce Galaxy Z Fold 4
  • Ta by měla dorazit během léta, spolu s véčkem Z Flip 4
  • Nejnovější Fold již zamířil na certifikační úřad
Samsung Galaxy Z Fold 3, recenze

Skvělý Samsung Galaxy Z Fold 3 dostane již brzy nástupce

Když se řekne skládací telefon, většina uživatelů si automaticky vybaví Galaxy Z Fold od Samsungu. Jihokorejský gigant této dynamicky se rozvíjející kategorii zcela dominuje, a to naprosto právem. Jeho skládačky jsou dotažené již takřka k dokonalosti a každým rokem se zlepšují. Jak si povede nejnovější Z Fold 4?

Premiéra Galaxy Z Fold 4 se blíží

Tomu, že představení novinek Fold 4 a Flip 4 se blíží, napovídá aktuální FCC certifikace prvně jmenovaného modelu v USA. Telefon se v databázi objevil pod kódovým označením SM-F936U a první informace naznačují například přítomnost komunikační technologie Smart Transmit od Qualcommu.

To znamená, že Fold 4 bude podporovat všechny typy sítí, od pomalé a základní 2G sítě až po ultra-rychlou síť mmWave 5G. Dle informací serveru GSMArena se můžeme těšit také na nativní podporu dotykového pera S-Pen a pochopitelně dorazí i Wi-Fi 6.

Samsung Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3

Nový Fold 4 dorazí bok po boku s véčkem Flip 4


Čtěte také: Recenze Samsung Galaxy Z Fold 3 – Obouruční telefon plus jedna


Vylepšení na všech frontách

I když je aktuální Galaxy Z Fold 3 opravdu špičkovým přístrojem, prostor pro vylepšení tu pochopitelně pořád nějaký je. S novou generací se dočkáme třeba vyššího výkonu, jenž obstará nejnovější čipset Snapdragon 8+ Gen 1.

Očekává se přítomnost až 12 GB RAM či vnitřního úložiště o velikosti 1 TB, jenž bude vyhrazeno vrcholné variantě. Baterie údajně nabídne kapacitu 4 400 mAh a těšit se máme i na vylepšenou konstrukci. Ta by měla zahrnovat méně výrazný předěl v ohybu a mluví se také o kompaktnějším šasi.

Letní hvězda

Oficiální datum premiéry skládačky Galaxy Z Fold 4 ještě oficiálně potvrzeno nebylo, ale hodně se mluví o představení hned zkraje srpna. Konkrétněji se skloňuje datum 4. srpna, což už je opravdu za rohem. Spolu s novým Foldem pak dorazí také stylové véčko Galaxy Z Flip 4.