• Nábytkářský dům IKEA prodává velice chytrou polici
  • Vrchní část police tvoří reproduktor, spodní pak klasická police s Qi nabíječkou
  • Vyplatí se tohle zboží za 3 899 korun, nebo ne?
IKEA Symfonisk je reproduktor, police a nabíječka v jednom

IKEA Symfonisk je reproduktor, police a nabíječka v jednom | foto: IKEA, úprava: vlastní

Když se řekne IKEA, mnoha lidem se zřejmě vybaví chytré řešení, které tenhle nábytkářský dům ze Švédska už mnohokrát zákazníkům předvedl. S tím, jak se dnes z domácností stávají tzv. chytré domácnosti (smarthome), tak je stále větší důraz kladen na využívání chytrých technologií. A to se teď gigantovi ze severu zatraceně povedlo, když zařadil do své nabídky velmi chytrou polici, která vám přehraje hudbu a ještě bezdrátově dobije mobil.

IKEA prodává chytrou polici Symfonisk

Pokud máte rádi jednoduše geniální řešení, tak by se vám mohla zalíbit tahle chytrá police. IKEA prodává produkty s označením Symfonisk – za 999 korun jednoduchou polici s bezdrátovou nabíječkou a k tomu za 2 990 korun policový reproduktor s Wi-Fi. Můžete si je koupit zvlášť, nebo společně. V bílém, nebo černém barevném provedení. A samozřejmě v libovolném počtu, takže záleží jen a jen na vás.

Obě police snadno připevníte na stěnu (ale bezdrátový reproduktor můžete klidně i nechat volně stát na stole – pozn. redakce) a jak uvádí na svých stránkách IKEA: „Můžete je využívat jako takový noční stolek v ložnici, odkládací stolek v obývacím pokoji, nebo jako polici na odkládání věcí v předsíni.” Na následujících fotkách se můžete podívat, jak si to inženýři a designéři ze Švédska představují, ale vaší fantazii se samozřejmě meze nekladou.

Nahoře reproduktor sloužící jako polička, pod ním police s bezdrátovou nabíječkou
Symfonisk reproduktor s Wi-Fi


Čtěte také: IKEA prodává jednoduše geniální stojánek na mobil doslova za hubičku


Co oba produkty umí?

Začneme reproduktorem. Jeho plochu (rozměry 31 × 15 × 10 cm) můžete chytře využít jako poličku, nebo jej umístit klidně i na výšku. Bezdrátově se pak jednoduše připojí přes Wi-Fi v rámci mobilní aplikace IKEA Home Smart s telefonem. Kompatibilní je i se Spotify Connect, takže díky tomu můžete streamovat hudbu přímo do reproduktoru z vaší aplikace Spotify. Cena policového reproduktoru Symfonisk z IKEA je 2 990 korun, což není zrovna málo.

K reproduktoru můžete dokoupit i polici s bezdrátovou nabíječkou, která vám zvládne dobíjet například mobil, či hodinky s technologií Qi výkonem až 18 W. Pro rychlejší dobíjení je případně možné využít USB-C kabel, kterým se připojuje nabíječka na levém boku police. Rozměry police jsou 30,6 × 13,3 × 22 cm, cena pak 999 korun. Pokud si koupíte obě možnosti, tedy policový reproduktor i policovou bezdrátovou nabíječku, zaplatíte celkem 3 899 kč za sestavu.