Image, nebo-li věrný obraz disku. V současné době existuje řada programů podporujících vypalování právě těchto image souborů. Dnes Vám přinášíme popis jednoduchého vypalovacího programu ImgBurn, který dokáže spolehlivě zálohovat všechny dostupné image soubory.

 

Celkově se program velmi povedl. Vadou na kráse může být chybějící česká lokalizace. I přes mou snahu se mi nepodařilo najít český překlad. Možná bude mít někdo větší štěstí a pokud ano, uvítáme případný link. Jak bylo řečeno úvodem, program slouží pro vypalování všech běžných druhů image souborů jako např. bin, cdi, cdr, iso, img, nrg, ibq, dvd, di, lst, udi, di, gi, mds a další.
ImgBurn umí číst CD nebo DVD disky a následně vytvořit příslušný image. Dále umí vytvořit image ze souborů umístěných jak v lokálním počítači, tak v počítačové síti a nebo příslušné soubory zapsat přímo na disk.
Samozřejmostí je podpora pro kontrolu vypáleného média, zda je 100% čitelné.

 

 

ImgBurn podporuje vypalování CD, DVD, HD-DVD a Blu-ray. Je kompatibilní s OS MS Windows 95,98,Me, NT, 2000, XP, 2003 a Vista včetně všech 64-bitových verzí. Za pomoci opensource Wine je možné ImgBurn spustit i na linuxové platformě. Samozřejmostí je také podpora vypalovacích mechanik různých výrobců např. BenQ, LiteOn, LG, NEC, Plextor, Samsung, Sony a dalších.
V neposlední řadě mohu uvést jako velké plus, že je tento program plnohodnotný freeware, a to nejen pro domácí, ale i pro komerční použití.